6 čiužinių priežiūros patarimai
Geras čiužinys visuomet reikalauja nemažos investicijos. Būtent miego pagrindo kokybė padeda užtikrinti ramų miegą ir puikią savijautą dieną. Tačiau svarbu ne tik atsakingai pasirinkti poreikius atitinkantį čiužinį, bet ir tinkamai jį prižiūrėti. Elektroninės baldų parduotuvės „Baldai PL“ specialistai išskiria 6 svarbias čiužinio priežiūros taisykles.
1. Periodiškai apverskite čiužinį
Reguliarus jo apvertimas yra būtinas tam, kad nugulėtas čiužinys vėl atgautų savo pradinę formą ir taptų patogus. Rekomenduojama šį procesą atlikti kelis kartus per metus. Gali atrodyti, kad elastingų medžiagų turintis putų poliuretano ar kokosinis čiužinys negali būti veikiamas svorio apkrovos. Visgi ilgainiui dėl tolygaus spaudimo deformuojasi, įdumba daugelis šių gaminių.
2. Reguliariai valykite čiužinį
Čiužinio priežiūra yra svarbi ne tik jo ilgaamžiškumui užtikrinti, bet ir sveikatai puoselėti. Todėl pasirinkite jums priimtinus valymo būdus. Šalindami akivaizdžiai matomas dulkes siurbliu, siurbkite iš lėto, kad nepažeistumėte gaminio paviršiaus. Lėtas ir kruopštus siurbimas padės pašalinti daugiau per laiką susikaupusių dulkių.
Kitu atveju, kai ant čiužinio paviršiaus atsiranda dėmių, tiesiog vandeniu sudrėkinkite šluostę ir išvalykite suteptą vietą. Jei įsisenėjusios dėmės pašalinti nepavyksta, pamėginkite šluostę suvilgyti audiniams valyti skirta priemone ir palengva trinkite išsitepusią vietą, kol nešvarumai išnyks.
3. Neleiskite ant čiužinio šokinėti vaikams
Nepaisant to, kad kai kurios gulėjimui skirtos priemonės, pavyzdžiui, viskoelastinis ar kokosinis čiužinys, pasižymi standžiomis sudedamosiomis medžiagomis, tai dar nereiškia, kad jis yra tinkamas vaikų žaidimams. Toks užsiėmimas gali ne tik sukelti pavojų patiems mažiesiems, bet ir pažeisti čiužinio rites, pluoštą – dėl to čiužinys nebegalės tinkamai atlikti savo paskirties.
4. Naudokite specialų užvalkalą
Čiužiniui skirtas užvalkalas gali padėti apsaugoti gaminį nuo dėmių ir suteikti papildomo komforto. Naudodami ir tinkamai prižiūrėdami užvalkalą, užkirsite kelią greitam čiužinio nusidėvėjimui. Tokių užvalkalų priežiūra yra ypač lengva: tereikia nuimti ir išskalbti juos pritaikius specialią skalbimo programą.
5. Atsižvelkite į tinkamumo naudoti terminą
Vienas ir tas pats čiužinys nėra ir negali būti naudojamas visą gyvenimą. Produkto gamintojai paprastai nurodo geriausią jų prekės galiojimo terminą. Dažniausiai jis siekia 8–erius metus (tačiau čiužinys, pavyzdžiui, jei yra netinkamai prižiūrimas, gali susidėvėti ir greičiau). Praėjus nurodytam laikui, būtina čiužinį pakeisti nauju. Pasenę čiužiniai negali būti funkcionalūs. Pavyzdžiui, bambukinis ir kokosinis čiužinys pasižymi antibakterinėmis savybėmis, bet juos ilgainiui taip pat prisikaupia dulkių erkučių, kurios gali sukelti įvairių negalavimų.
6. Nepamirškite čiužinio vėdinti
Nors šiuolaikiniai čiužiniai pasižymi puikiu oro pralaidumu, nereikėtų piktnaudžiauti šiomis savybėmis. Pasirūpinkite papildoma čiužinio priežiūra – vėdinkite jį. Šiltuoju metų laiku, kai nelyja, išneškite matracą į balkoną ar kitą namų vietą, pasiekiamą gryno oro. Palikite jį ten bent porai valandų. Nepamirškite, kad tiesioginiai saulės spinduliai ir lietus gali čiužiniui pakenkti.
Dėl plačios pasiūlos šiandien galite rinktis iš skirtingų lovos čiužinių, kurie padės pasirūpinti skirtingais poreikiais. Pavyzdžiui, kokosinis čiužinys – puikus pasirinkimas į alergines reakcijas linkusiems žmonėms, šalčio netoleruojantiems tiks vilnos sudėtyje turintis matracas, didelį antsvorį turintiems žmonėms pritaikytas lateksiniai, o problemų dėl nugaros turintiems standūs – viskoelastiniai čiužiniai. Naudodami čiužinį, nepamirškite jo valyti, vėdinti ir kitaip prižiūrėti – tuomet jis ilgai liks funkcionalus ir prisidės prie jūsų sveikatos, geros savijautos puoselėjimo.