Kaip apsaugoti savo sveikatą miegamajame?
Vienas svarbiausių veiksnių, padedančių išsaugoti gerą savijautą ir sveikatą, yra kokybiškas miegas. Statistiniais duomenimis, apie 35 % vidutinio amžiaus žmonių prabudę jaučiasi nepailsėję, o tai lemia išsiblaškymą, mažina atsparumą infekcinėms ligoms ir pamažu gali sukelti širdies ir kraujagyslių ligas ar depresiją. Pateiksime keletą patarimų, kurie padės užtikrinti kokybišką poilsį ir apsaugos žmogaus sveikatą.
Miego kokybė priklauso nuo čiužinio
Miegas žmogaus gyvenime turi itin didelę reikšmę fiziologinei, psichologinei ir emocinei savijautai. Norint užtikrinti jo kokybę, svarbu atkreipti dėmesį į lovos čiužinį ir pritaikyti jį pagal savo fizines ypatybes. Svarbiausi yra šie aspektai:
· Alergijos. Jeigu esate alergiški besikaupiančioms dulkėms, patariame įsigyti lateksinius čiužinius. Jie yra pralaidūs orui ir atsparesni alergenų, tokių kaip dulkių erkutės, kaupimuisi. Be to, čiužinio užvalkalas turėtų būti pasiūtas iš natūralios medžiagos, kuri užtikrintų tinkamą oro cirkuliaciją. Svarbu paminėti, kad užvalkalą patartina skalbti kartą per savaitę.
· Žmogaus kūno svoris. Pagal miegančiojo svorį galima nustatyti reikiamą čiužinio kietumą. Jeigu žmogus sveria iki 55 kg, vertėtų rinktis minkštą čiužinį, iki 80 kg – vidutinišką, o jeigu svoris yra didesnis nei 80 kg – patariama įsigyti itin kietą modelį. Be to, pagal žmogaus svorį reikėtų pasirinkti ir čiužinio aukštį. Įprastai jis siekia 17–18 cm, tačiau stambesnio sudėjimo žmogui gali būti patogesnis 20–22 cm aukščio čiužinys.
· Diskomfortas po miego. Jei poilsio metu anksčiau buvo susiduriama su juosmens ar apatinės stuburo dalies skausmais, patartina rinktis minkštą čiužinį, o jeigu skausmas justas kaklo srityje, patariama įsigyti minkštesnį. Be to, pasirinktas tinkamas čiužinio užvalkalas gali suteikti dar didesnį minkštumo pojūtį.
Norint užtikrinti miego kokybę ir apsaugoti savo sveikatą svarbu išsirinkti čiužinį, kuris būtų puiki atrama raumenims ir stuburui. Dėl to neskubėkite, gerai įvertinkite poreikius. Atkreipkite dėmesį ir į partnerio ar partnerės miegojimo įpročius.
Šviežias oras – taip pat svarbu
Šviežias oras, kuriame gausu deguonies, padeda pagerinti miego kokybę. Dėl to greičiau atsipalaiduosite ir užmigsite. Patariama valandai prieš miegą palikti atidarytą langą ir tinkamai išvėdinti miegamąjį. Taip pat prieš eidami miegoti pasirūpinkite, kad antklodės ir čiužinio užvalkalas būtų tinkamai išvėdinti – tiesiog palaikykite juos lauke.
Itin naudinga prieš miegą ir patiems 30 min. pabūti gryname ore: išeikite pasivaikščioti, pabūkite parke ar prie vandens telkinio. Šviežias oras aprūpins organizmą reikalingu deguonimi, normalizuos širdies ritmą, padės atsikratyti streso ir greičiau užmigti.
Vidutiniškai net trečdalį savo gyvenimo praleidžiame miegodami. Todėl svarbu pasirūpinti, kad kiekvienos nakties poilsis būtų kokybiškas. Remdamiesi šiais patarimais paruošite organizmą ramiam miegui ir dienos metu jausitės puikiai – o tai būtina produktyvumui ir gerai nuotaikai.