Čiužiniai vaikams – kaip juos tinkamai prižiūrėti?

Kokybiškas poilsis svarbus faktorius vaiko augimo, kaulų vystymosi, stuburo formavimosi, apskritai, geros sveikatos ir savijautos atžvilgiu. Atsižvelgiant į tai, svarbu, kad čiužiniai vaikams būtų tinkamai parinkti. Tačiau gaminio priežiūra – ne ką mažiau svarbi, ji leidžia kurti kokybišką poilsio aplinką. Tinkama gaminio priežiūra ne tik užtikrina daikto ilgaamžiškumą, bet ir leidžia išvengti dulkių erkučių ir blakių. Dalinamės naudingais patarimais, kurie leis mėgautis ne tik kokybišku čiužiniu, bet ir sveika miego aplinka.
Kokybiški čiužiniai vaikams – priežiūros ypatumai
Nesvarbu, kokį baldą įsigysite, ar tai būtų virtuvės baldai, ar svetainės sekcijos, ar miegamojo gaminiai – visus juos reikia tinkamai prižiūrėti. Skirtingų baldų priežiūra atitinkamai skirsis pagal daikto paskirtį, medžiagas ir šio naudojimo dažnumą. Pateikiame 4 naudingus miego pagrindo priežiūros patarimus, kurie užtikrins gerą vaiko miego kokybę.
1. Reguliariai vėdinkite čiužinį
Norint išvengti dulkių erkučių ir dulkių kaupimosi čiužinyje, patariama jį reguliariai vėdinti. Jeigu jau išsirinkote ir įsigijote naują čiužinį vaikui, šį išskleiskite ant lovos ir gerai išvėdinkite patalpą. Nauji daiktai, ne išimtis ir čiužiniai vaikams, turi kvapą, todėl prieš naudojimą rekomenduojama trumpam palikti juos gryname ore.
Čiužinius rekomenduojama vėdinti bent 2 kartus per metus. Idealu, jei galite čiužinį nuimti nuo vaikiškos lovos pagrindo ir išnešti į lauką. Jeigu gyvenate bute, galite išnešti į balkoną ar arčiau atviro lango. Gaminius vėdinkite bent 2–3 valandas, norint efektyvesnio rezultato, galima vėdinti ir ilgiau.
2. Keiskite čiužinio padėtį
Kaip ir suaugusiųjų, taip ir vaikų čiužinių padėtį reikia nuolat keisti. Keičiant puses, išlaikoma čiužinio forma, taigi – ir tinkama atrama. Norint išsaugoti gaminio funkcionalumą, rekomenduojama jį reguliariai vartyti ir sukinėti, kas 3 mėnesius. Dvipusius čiužinius patariama apversti ir pasukti tokia eiga:
- sukeiskite galvūgalį su kojūgaliu;
- apverskite viršutinę ir apatinę puses;
- vėl sukeiskite galvūgalį su kojūgaliu;
- grąžinkite čiužinį į pirminę padėti.
Vadovaudamiesi tokia daikto padėties keitimo eiga, išlaikysite tolygų kūno spaudimo pasiskirstymą. Tokiu būdu ilgiau išsaugomos techninės gaminio savybės. Žinoma, jeigu vaiko kambaryje esantis čiužinys yra vienpusis, rekomenduojama jį tiesiog kas 3 mėnesius apsukti (keisti galvūgalį su kojūgaliu).
3. Naudokite čiužinio užvalkalą
Bene visi Baldaipl.lt asortimente esantys čiužiniai vaikams parduodami su nuimamais užvalkalais. Norintiems sukurti saugią ir sveiką miegojimo vietą, patariame įsigyti papildomą apsaugą. Priežasčių, kodėl verta įsigyti vaikiško čiužinio apsaugą – gausu. Vienos iš teigiamų užvalkalų savybių:
• palaiko higieną;
• suteikia papildomo patogumo;
• išsaugo gaminio kokybę.
Įsigiję užvalkalą, apsaugosite gaminį nuo nepageidaujamų skysčių ir dėmių. Tokiu būdu išvengsite dulkių erkučių dauginimosi, nes šioms reikalinga drėgna terpė. Lovos higiena aktuali kiekvienam, ypač alergijų turintiems mažiesiems. Žinoma, reikia palaikyti ir užvalkalo švarą. Tai padaryti galima namų sąlygomis, reguliariai šį skalbiant.
4. Tinkamai valykite čiužinį
Į lovą dažniausiai vaikai gulasi po maudynių, tad gali atrodyti, kad lova – kone švariausia vaikų kambario vieta. Nesvarbu, kokios medžiagos gaminį įsigijote, ilgainiui čiužiniuose atsiranda:
- negyvos odos atplaišų;
- plaukų;
- prakaito ir kitokių dėmių.
Tik tinkamai valant čiužinį galima išvengti bakterijų ir erkučių dauginimosi. Didžiausi dulkių, erkučių ir nešvarumų kiekiai kaupiasi giluminiuose sluoksniuose, kuriuos pasiekti yra itin sudėtinga. Norint namų sąlygomis išvalyti gaminį, rekomenduojama naudoti dulkių siurblį.
Naudokite galingiausią siurblio programą ir lėtai išsiurbkite abi gaminio puses. Dėmes, kurių negali panaikinti siurblys, išvalykite vos drėgna šluoste arba karštais garais. Svarbiausia per daug nesudrėkinti čiužinio paviršiaus, nes minkšti gaminiai linkę kaupti drėgmę, todėl gali atsirasti pelėsis.
Akivaizdu, norint sukurti sveiką miego aplinką vaikui, reikia ne tik įsigyti kokybišką čiužinį, bet ir šį tinkamai prižiūrėti. Specialistai teigia, kad spyruokliniai miego pagrindai įprastai tarnauja apie 6 metus, o lateksiniai ar viskoelastiniai – net ir 15 metų. Baldaipl.lt virtualiame asortimente galite rasti tiek spyruoklinius, tiek lateksinius, tiek viskoelastinius čiužinius vaikams. Svarbiausia įvertinti asmeninius poreikius ir atsižvelgti į vaiko įpročius.
Kada laikas keisti vaikišką čiužinį?
Kartais vaikai gali pabusti tinkamai nepailsėję, nebūtinai dėl streso ar netinkamos aplinkos, bet tiesiog dėl suprastėjusio čiužinio kokybės. Profesionalų teigimu, pirmieji gaminio nusidėvėjimo požymiai gali būti lengvai matomi akimi. Pavyzdžiui:
- susiformavusios įdubs, gumbai;
- iššokusios spyruoklės;
- vientisą, tvirtą formą praradęs viršutinis sluoksnis.
Tai vieni iš pagrindinių požymių, kurie gali lemti ir prastą poilsį, o vėliau ir savijautą. Pastebėję šias deformacijas, nedelskite ir įsigykite naują, kokybišką gaminį. Ignoruojant pirmuosius nusidėvėjimo signalus, suprastėja ne tik vaiko miegas, bet ir atsiranda rimtesnės sveikatos problemos.
Domina kokybiški čiužiniai vaikams, tačiau nesate tikri, kurie gaminiai geriausiai pateisintų asmeninius poreikius? Baldaipl.lt komanda pasiruošusi jums padėti ir atsakyti į visus rūpimus klausimus. Tad, jeigu pritrūkote informacijos, susisiekite jums patogiu būdu – telefonu, el. paštu ar žinute socialiniuose tinkluose.