Dviaukštės lovos saugumo patarimai tėveliams
Dviaukštė lova – puikus pasirinkimas šeimoms, kurių namuose gausu mažųjų, tačiau nėra pakankamai vietos atskirai viengulei kiekvieno lovai. Tokiu būdu sutaupoma šiek tiek papildomos vietos, o ji geriau išnaudojama kaip žaidimų ar mokymosi erdvė. Itin svarbus aspektas ir tai, kad taip skatinamas glaudesnis ryšis tarp brolių ir seserų: juk jie čia praleidžia visą naktį, o prieš užmigdami gali pasidalinti dienos įspūdžiais. Tačiau kad ir kokios naudingos dviaukštės lovos, jei vaikai su jomis elgiasi neatsakingai, didėja nelaimės rizika. Norėdami išvengti traumų ir kitų nelaimingų atsitikimų, tėveliai turėtų laikytis kelių svarbių saugos patarimų.
Neleiskite mažiesiems elgtis su lova kaip su laipyne
Nors tai – smagi įprastos lovos alternatyva, rekomenduojama vaikams paaiškinti, kodėl negalima žaisti ant kopėtėlių ar persilošti per viršutinį gultą. Kad atžala netyčia nenukristų, viršuje prie rėmo iš visų pusių turi būti pritvirtinti apsauginiai turėklai.
Norėdami nulipti žemyn, vaikai taip pat turėtų naudoti tik kopėčias, o šios turėtų būti pritaikytos mažiesiems, kad jie galėtų jomis naudotis be suaugusiųjų pagalbos. Tai ypač svarbu naktį, kai jiems gali tekti keltis, kad pasinaudotų tualetu.
Viršutinėje dalyje leiskite būti tik vienai atžalai
Vienas smagiausių dviaukštės lovos aspektų – galimybė miegoti antrame aukšte. Dėl šios pozicijos tarp vaikų gali kilti peštynės, bet nesvarbu, kuri atžala nori viršutinės dalies. Patariama šią vietą užleisti didesniam, 6 metų ar vyresnio amžiaus vaikui. Jaunesniųjų koordinacija dar ne taip gerai išsivysčiusi, todėl jiems nėra visiškai saugu be jokios pagalbos lipti į viršų.
Taip pat svarbu, kad vienu metu antrame aukšte būtų tik viena atžala. Jei čia vaikų daugiau, padidėja rizika netyčia nukristi. Be to, čiužinys ir jį iš apačios prilaikantis rėmas gali neatlaikyti per didelio svorio, ypač kai vienoje vietoje susėda keletas vaikų.
Parinkite saugią vietą baldui
Atidžiai apžiūrėkite miegamąjį ir užsirašykite viską, kas galėtų kaip nors pakenkti mažiesiems. Dviaukštės lovos turi būti pastatytos taip, kad būtų per deramą atstumą nuo langų, žaliuzių (ypač tokių, kurios turi virveles), šviestuvų ar bet kokių kitokių elektroninių prietaisų. Niekada negalite būti per daug atsargūs, todėl jei kyla abejonių, suraskite baldui kitą vietą.
Parinkite tinkamą čiužinį
Norėdami užtikrinti saugumą, tėveliai taip pat turi įsitikinti, kad kiekviename lovos aukšte patiestas tinkamo dydžio čiužinys. Jei jis per mažas ir neatitinka rėmo matmenų, vaikas gali išslysti arba iškristi iš lovos. Čiužiniai vaikams turi būti pralaidūs orui ir tvirti – tai padeda miego metu palaikyti stuburą tinkamoje padėtyje bei kliudo vystytis stuburo ir raumenų sistemos ligoms, skoliozei.
Surinkdami lovą atidžiai sekite naudojimo instrukcijas
Itin svarbu taisyklingai surinkti dviaukštės lovos rėmą. Kruopščiai išanalizuokite surinkimo instrukcijas bei atidžiai sekite kiekvieną nurodytą žingsnį. Taip užtikrinsite, kad galutinis rezultatas būtų saugus ir patikimas baldas. Užbaigus darbą neturėtų likti jokių dalių, o jei atrodo, kad kokių trūksta, būtinai susisiekite su mumis.
Žinoma, svarbiausia saugumo taisyklė – pats baldas turėtų būti pritaikytas vaikų saugumui. Rekomenduojama rinktis tokį, kurio apsauginiai turėklai varžtais tvirtai primontuoti prie rėmo iš visų pusių, čiužinys prilaikomas grotelėmis, o kopėčios pritvirtintos prie lovos. Turintiems mažylių pravarti funkcija, leidžianti atskirti dalis ir suformuoti dvi viengules lovas.