Į ką reikėtų atsižvelgti renkantis virtuvės komplektą?

Nesvarbu, ar esate kulinarijos guru, ar virtuvėje apsilankote tik trumpam, tinkamai įrengta, ergonomiška ir patogi virtuvės erdvė yra būtina kiekvienuose namuose. Juk joje dažniausiai ne tik gaminama: tai tampa viena iš šeimos ar draugų susibūrimo ir bendravimo vietų. Renkantis virtuvės baldus tenka atsižvelgti į daug apsektų, kurie gali kiek apsunkinti paieškas. Virtuvės komplektas – praktiškas ir universalus pasirinkimas tiems, kurie nori vientisos estetikos ir idealios interjero dermės, tačiau klaidų įsigyjant išvengti pavyksta tikrai ne visuomet. Tad kam reikėtų skirti daugiausiai dėmesio ieškant puikaus virtuvės komplekto?
Virtuvės planas
Jūsų virtuvės forma ir dydis yra vieni svarbiausių kriterijų. Kol nežinosite tikslių proporcijų ir matmenų, įrengti erdvę bus labai sunku. Tad kiek įmanoma tiksliau išmatuokite patalpą ir pabandykite susidėlioti preliminarų planą: kokioje vietoje turėtų stovėti tam tikri baldai, kad patogiai prieitumėte prie reikmenų. Taip pat nepamirškite suskirstyti ir sienų ploto. Išmatuokite esamus baldus, kad geriau vizualiai įsivaizduotumėte, kaip erdvėje atrodytų norimas virtuvės komplektas.
Komplekto talpumas
Neretai virtuvėje tenka laikyti daug įvairių prietaisų ir reikmenų, todėl būtina atsižvelgti į tai, kiek vietos jiems reikės. Pravartu virtuvę suskirstyti į tam tikras zonas, kad joje būtų patogiau orientuotis ir rasti tai, ko reikia. Paprasčiau kalbant, išdėliokite skirtingus reikmenis pagal jų paskirtį: maisto produktus, indus, valymo priemones, gaminimui skirtus indus. Tinkamai išdėlioję zonas, reikiamas priemones rasite lengviau ir palaikysite tvarką. Taip pat žinosite, kiek vietos apytiksliai reikės kiekvienai zonai atskirti ir pagal tai orientuositės ieškodami geriausio komplekto.
Erdvės paskirstymas ir baldų išdėstymas
Nors apie tai jau trumpai užsiminėme, tačiau apie principus, kaip bus išdėstytas virtuvės komplektas, vertėtų pakalbėti plačiau. Įprastai renkamasi baldus išdėstyti pagal raidžių „L“ ir „I“ formas: tuomet lieka pakankamai erdvės kambario viduryje, kad galėtumėte joje pastatyti stalą, pakankamą kiekį kėdžių ir laisvai judėti. Būtina viską išdėstyti taip, kad pagrindinius virtuvės komponentus – viryklę, šaldytuvą ir plautuvę – būtų galima pasiekti ko lengviau ir greičiau. Atkreipkite dėmesį ir į stalčių, durelių atsidarymo tipą bei tai, kiek papildomos vietos jie gali užimti.
Dizainas ir stilius
Sąrašo apačioje, tačiau tikrai ne paskutiniai savo reikšmingumu, yra būtent šie kriterijai. Ir nors funkcionalumo nevertėtų mainyti į estetiką, ne paslaptis, jog tinkamai prie interjero priderinti baldai virtuvės estetiką gali pakylėti į naujas aukštumas. Žinoma, gali nutikti priešingai, jei nesivadovaujama pagrindinėmis interjero komponavimo taisyklėmis.
Virtuvės komplektas yra išties pravartus tuo, kad nereikia atskirų baldų ar detalių derinti tarpusavyje – tereikia, kad jis estetiškai įsilietų į erdvę. Čia galimi keli variantai: išlaikyti esamą interjero stilių arba atsinaujinti. Kai kurie būsto šeimininkai nori išlaikyti vientisumą visuose namuose ir renkasi svetainės, miegamojo, prieškambario ir virtuvės baldus iš vienos kolekcijos. Jei bendra interjero kompozicija Jus tenkina, tuomet teks derinti virtuvės komplektą. Šiuo atveju atsižvelkite į spalvinę gamą, stilių, formas, paviršių tipus.
Įrengti stilingą, patogią ir funkcionalią virtuvę bus nesudėtinga, jeigu įsigysite tiek Jūsų poreikius, tiek virtuvės išmatavimus ir dizainą atitinkantį virtuvės komplektą. Tad neskubėkite, atidžiai įvertinkite poreikius ir galimybes – tuomet virtuvės komplektas džiugins ilgus metus.