Kaip įsirengti minimalizmu žavinčią svetainę?
Minimalizmas – populiari interjero tendencija, pastebima ir lietuvių namuose. Jis neretai papildomas ir skandinaviško stiliaus elementais – šis taip pat puikiai atspindi minimalizmo principus. Neretai minimalizmas lyginamas su klasikiniu interjero stiliumi, nes ir su juo esama neabejotinų panašumų. Vis dėlto siekiant įgyvendinti minimalizmo idėjas savo namuose, pavyzdžiui, svetainėje, neretai iškyla sunkumų. Todėl šįkart pateikiame patarimų, kaip šioje erdvėje pritaikyti minimalistinio stiliaus baldus. Aptartos bus ne tik modernios sekcijos, bet ir kiti baldai.
Stilius, kuris atranda vis daugiau pasekėjų
Nepaisant kitų interjero stilių populiarumo, minimalizmą pamėgsta vis daugiau žmonių. Kodėl taip yra? Mados tendencijos neretai atsigręžia į praeitį, kurioje vyravo paprastumas. Šiandien, moderniais laikais, interjero detalės įgauna šiuolaikišką įvaizdį. Iš praeities atkeliavęs paprastumas ir dabar vyraujantis modernumas tarpusavyje susijungia, padeda sukurti elegantišką ir tuo pat metu jaukią aplinką.
Minimalizmo bruožai
Minimalistinio stiliaus dizainas dažnai apibūdinamas fraze: „mažiau yra daugiau“. Dėl to tokiame interjere dominuoja neįmantrių formų daiktai, aiškios ir švarios linijos, kurios gali būti ir vertikalios, ir horizontalios ar net įstrižos. Kompoziciją daugiausia papildo blankios, pastelinės spalvos. Aptarkime šias ypatybes išsamiau.
Interjero baldų paprastumas lemia komfortą, kuriuo gera mėgautis kasdien, visuose namų kambariuose. Be to, aplinkos saugumą užtikrina užapvalinti modernios sekcijos, spintelių, komodų, staliukų ir kitų baldų kampai.
Spalvų gama taip pat gana plati. Dominuojanti spalva minimalizme – balta. Tačiau, kaip jau minėta, į šio stiliaus spalvų paletę įtraukiamos ir šiltos, pastelinės spalvos, tokios kaip pilkšva, pelenų rožės, smėlio, kakavos, pieniško šokolado atspalviai. Visgi siekiant pagyvinti aplinką nevengiama ir tamsių spalvų derinių: rudos, mėlynos ir net juodos.
Minimalistiniame interjere labai svarbios natūralios gamybos medžiagos. Iš mažai apdirbtos medienos gaminamos ir modernios sekcijos, kiti baldai, ir grindys, stalviršiai. Būdingos ir kitos gamtiškos medžiagos: akmens, metalo akcentai.
Keli patarimai, kaip įrengti minimalistinio stiliaus svetainę
Siekiant sukurti minimalistinio stiliaus interjerą, svarbu tinkamai pritaikyti panašaus stiliaus sekcijas – būtent jos dažnai tampa viso kambario akcentu. Žemiau – keli aspektai, kuriuos reikėtų apgalvoti dairantis tokio baldo.
- Rinkitės tik tokius baldus, kurie neapkrautų jūsų svetainės. Jeigu svetainė maža, reikėtų rinktis mažesnes sekcijas ir atvirkščiai – erdviai patalpai galite rinktis, pavyzdžiui, visą sieną uždengiantį baldą.
- Nepamirškite, kad sekcija turi derėti ir su kitomis interjero detalėmis. Spalva – vienas būdų harmonijai išlaikyti. Rinkitės aplinkoje labiausiai atsikartojančios spalvos sekciją. Žinoma, galite eiti ir kitu keliu – paversti sekciją akcentu. Tokiu atveju modernios sekcijos spalva turėtų būti kontrastinga aplinkai.
- Tiksliai išmatuokite laisvą vietą. Prieš pasirinkdami sekciją, išmatuokite baldui skirtos vietos aukštį ir plotį. Dažna klaida, kurią daro pirkėjai – įsigyja sekciją, kuri yra gerokai per žema arba per aukšta. Tad būkite atidūs.
- Nepamirškite, kad minimalizmas ir praktiškumas – suderinami. Jei norite talpaus, patogaus baldo, rinkitės sekcijas su daugybe stalčių, skyrelių, nišų. Vis dėlto geriausia, jei šios baldo dalys lieka uždengtos – stiklinėmis ar medinėmis durelėmis.
Interjero specialistų teigimu, minimalistinis interjero stilius nesiruošia trauktis iš populiariųjų sąrašo. Todėl pasvarstyti apie jo pritaikymą savo namuose – tikrai verta. Jei pradėti įgyvendinti idėją sunku, modernios sekcijos – puikus atsvaros taškas, leisiantis pasirūpinti ir estetiškumu, ir patogumu.