Mėlynas miegamasis: spalvų paletė jaukiai erdvei
Tikrai nesunku rasti žmonių, kurie įsitikinę, kad mėlyna – tobula spalva miegamajam. Ir iš tiesų: ji ne tik sudaro skoningą kontrastą, bet ir žaviai papildo kitus atspalvius. Kadangi tai dangaus, jūros spalva, mėlyna turi stiprų raminamąjį efektą, kuris išties praverčia norint greitai nurimti ir lengvai užmigti. Mėlyna, kaip ir kitos spalvos, turi platų atspalvių spektrą – nuo blyškios iki gilios tamsios. Juos sumaniai priderinus prie kambario akcentų (miegamojo spintos, lovos, užuolaidų ir t. t.) galima sukurti itin jaukų, kviečiantį atsipalaiduoti miegamąjį. Dabar populiarios kelios dėmesio vertos spalvų paletės.
Jaukios spalvų schemos
Nesvarbu, koks mėlynos atspalvis pasirenkamas – šios spalvos pranašumas yra jos pritaikomumas. Ją galima derinti su bet kuria kita spalva ir taikyti bet kokios tematikos dekorui, ji tiesiog viską žavingai papildo. Ypatingiausios, ko gero, šios kombinacijos:
- Mėlyna + balta. Tai klasikinis derinys, ir ne veltui – suderinę baltą ir tamsų, gryną mėlyną toną, gausite ramybės oazę su elegantiškai dramatiškais šviesos ruožais. Toks kontrastas ne tik atpalaiduoja, bet ir džiugina.
- Mėlyna + žalia. Tai gretimi spalvų rato tonai, sukuriantys kambaryje gamtos peizažą. Pastelinės mėlynos sienos ir sodrios žalios užuolaidos, pagalvės, miegamojo spintos, lentynos sukuria vienalytę jaukią visumą.
- Mėlyna + ruda. Tamsūs šokoladiniai tonai, pritaikyti užuolaidoms, patalynei, kilimui ir turkio spalvos akcentai suteikia kambariui daug įnoringo žavesio, ypač, jei įkomponuojami balti baldai, tokie kaip kampinės spintos, tualetiniai staliukai ar komodos. Žaisminga, bet kartu ir rafinuota.
- Mėlyna + violetinė. Kai derinami šie atspalviai, rezultatai gali vyrauti nuo švelnios, jaukios iki dramatiškos, nuotaikingos atmosferos. Viskas priklauso nuo to, ar pasirenkami šviesūs, ar tamsūs tonai. Bet kokiu atveju, kambariui suteikiama išties įspūdinga išvaizda. Ją dar sustiprinti gali balti akcentai.
- Mėlyna + raudona arba oranžinė. Gali pasirodyti, kad šios spalvos „pjaunasi“, tačiau parinkus prislopintus tonus ir priderinus baltą, tai greitai tampa žaviu, žaismingu deriniu. Tai taip pat puiki paletė negalintiems apsispręsti, ar kambaryje norima šaltų, ar šiltų atspalvių.
Šie deriniai maloniai nustebins ir nuramins kiekvieną, užėjusį į miegamąjį. Subtilūs ir ramūs, bet ne nuobodūs – juos lengvai pritaikysite prie skirtingų interjero stilių.
Bendri derinimo patarimai
Pasirinkus maloniausią spalvų paletę reikia nepamiršti ir apie dekoratyvinius sprendimus. Nebijokite pasirinktos schemos priderinti prie visko, kas yra kambaryje: paveikslų, dekoratyvinių dirbinių, lovų, patalynės, lentynų, net ir miegamojo spintos su stumdomomis durimis, jei tik tokią turite. Svarbiausia – atsižvelgti į kelis spalvų derinimo principus:
- Taisyklė 60-30-10. Tai turbūt seniausia interjero dizaino taisyklė – spalvų schemą šiuo atveju reikia padalyti procentais. Pagrindinė spalva turėtų sudaryti 60 % kambario dizaino. Dažniausiai tam panaudojamos sienos, grindys (kilimai), vienas ar du baldai ir užuolaidos. Antra spalva sudaro 30 % kambario dizaino. Ji turėtų būti ne tokia sodri ir nekonkuruoti su pagrindiniu atspalviu, tačiau sudaryti skoningą kontrastą. Likusieji 10 % – akcentinė spalva, pritaikoma tik dekoro elementams. Jos tikslas – pagyvinti dizainą ir atkreipti dėmesį į stilistiką.
- Trijų taisyklė. Manoma, kad nelyginių skaičių naudojimas sukuria įdomų, subalansuotą dekorą ir neleidžia per daug dominuoti vienam ar kitam elementui. Tai puikiai derinasi su spalvų taisykle 60-30-10.
- Spalvų ratas. Tai puikus gidas, naudingas ieškant spalvų derinių. Jame pateikiamos pirminės, antrinės ir tretinės spalvos. Schemoms parengti galima naudoti analogiškas (kaimynines) arba papildomas (kontrastuojančias) spalvas.
Pasirinkus tinkamiausią miegamojo atspalvių derinį, svarbiausia apsispręsti dėl vienos pagrindinės spalvos, kuri bus plačiai pritaikyta visoje patalpoje. Reikėtų nepamiršti ir to, kad prie pagrindinių spalvų visada galite pridėti ir kitų tonų, pritaikytų prie miegamojo spintos, lovos, kilimo ir panašiai. Tereikia išlaikyti saiko pojūtį, tačiau neapsistoti vien ties klasikiniais variantais – tuomet kambarys bus ir jaukus, ir savitas.