Patarimai minimalistinei svetainei
Nors minimalizmo šaknys sieka 1950-uosius, tik 9-ajame dešimtmetyje šio stiliaus principai pradėti taikyti architektūroje ir interjero dizaine. Kalbant apie namų dekorą, čia juo siekiama, kad dizainas būtų paprastas ir subtilus, pritaikant „mažiau yra daugiau“ principą. Taip sukuriamos šviesios ir raminančios erdvės, idealiai tinkančios svetainei. Tačiau pasiekti minimalizmą kambaryje, kurį mėgstame užpildyti pagalvėlėmis, antklodėmis ir dideliais baldais, tokiais kaip sekcijos su spinta – lengviau pasakyti nei padaryti. Todėl pateikiame keletą patarimų ir gudrybių, kaip suteikti subtilumo svetainei.
Pašalinkite esamą netvarką
Prieš pradėdami minimalistinės svetainės projektą, pasistenkite pašalinti visą čia esančią netvarką. Atminkite, kad mažiau yra visada daugiau – kuriant simplistinį gyvenamąjį kambarį, reikia turėti kuo mažiau daiktų. Taigi, jeigu esate toks žmogus, kuris yra aplink susistatęs daugybę dekoratyvinių daiktų, pabandykite atsikratyti kuo daugiau jų. Priešingu atveju, svetainė gali atrodyti tiesiog užgriozdinta.
Nepamirškite ištuštinti ir savo modernios sekcijos: čia gali būti susikaupę daug nebereikalingų priemonių, kurios tik užima vietą. Stenkitės šioje erdvėje laikyti tik būtiniausius daiktus. Eikite ratu aplink kambarį, apsvarstykite kiekvieną daiktą, baldą ir paklauskite savęs, ar galite gyventi ir be jo. Jei taip, laikas jo atsikratyti.
Derinkite šviesius ir tamsius atspalvius
Klasikinė minimalistinio dizaino spalvų schema – balti atspalviai, pabrėžti giliomis juodomis spalvomis. Tačiau galite laisvai naudoti daugybę kitokių spalvų: svarbiausia laikytis principo maišyti šviesius tonus su tamsiais. Pastaruoju metu populiarus variantas – tamsiai rudos sekcijos su spinta, kavos staliukai, priderinti prie kreminės spalvos sofų ir kilimų.
Jei tokios spalvų paletės kambarys pasirodys per daug monotoniškas, rekomenduojama pridėti porą ryškių spalvų elementų. Tai gali būti abstraktus paveikslas, austas kilimėlis ar paprasto dizaino sienos dekoracija.
Daiktų laikymo sistemas paverskite kambario ypatybe
Kaip ir galima numanyti, pagrindinis minimalistinio kambario principas – laikyti daiktus paslėptus, tam, kad šie neatitrauktų dėmesio nuo visos patalpos estetikos. Tam, kad jų nesimatytų, pravers modernios sekcijos, tačiau patariama nepersistengti. Per daug daiktų laikymo sistemų, spintelių, spintų, lentynų, komodų gali užgriozdinti svetainę ir visiškai nuslopinti minimalistinį dizainą.
Su tuo galima lengvai susitvarkyti, jei patalpai pritaikomos naujausios sekcijos ir jos paverčiamos kambario ypatybe. Tam, kad sekcijos su spinta atitiktų šio stiliaus principus, rekomenduojama rinktis griežtų linijų, aukštas – savo dydžiu jos patrauks dėmesį ir taps patalpos dėmesio centru. Čia paslėpsite savo knygas, žurnalus ir visas kitas priemones.
Nepersistenkite su baldais, apgalvokite jų dydį
Dažniausiai sunku atsispirti pagundai kiekvieną laisvą plotelį apstatyti sofomis ir foteliais tam, kad svetainėje tilptų daugiau žmonių. Tačiau tai prieštarauja minimalistiniam įvaizdžiui, kurio sėkmė priklauso nuo to, ar patalpa atrodo atvira ir erdvi, ar ankšta.
Verčiau rinkitės kelis paprastus baldus – modernios sekcijos, sofos ir fotelio pilnai užteks dizainui išpildyti, o jei rūpestį kelia sėdimų vietų skaičius, pravartu įsigyti pufų. Rekomenduojama nesirinkti vien tik mažų baldų, nes tada svetainė atrodys ankšta. Žaiskite su jų dydžiais, įkomponuodami kelis didesnius, kelis mažesnius variantus, tokį patį principą pritaikykite ir kitiems kambaryje esantiems elementams – taip patalpa atrodys atviresnė.
Atminkite, kad mažiau yra daugiau
Kai pradedate keliauti prie paprastumo, minimalizmo, gali būti sunku atsisakyti kai kurių daiktų, ir mes tai suprantame. Atminkite, kad nebūtina visko atsikratyti iškart, tą pačią dieną: naujausios sekcijos tikrai pravers, tačiau jei negalite išmesti kiekvieno širdžiai malonaus daikto, nors jis ir nenaudojamas, neverskite savęs. Juk pokyčiai turėtų būti malonūs.
Laikinai perkraustykite šiuos baldus, daiktus į kitą vietą bent kokiai savaitei. Tokiu būdu galėsite pasižiūrėti, kaip atrodo tuštesnė svetainė, o jei kažkas nepatiks, vėliau vėl grąžinti juos į savo vietą. Tačiau esminis minimalizmo principas – paprastumas. Kuo mažiau daiktų turėsite, tuo geriau.
Sėkmės kuriant minimalistinę svetainę! Svarbiausia – nepamiršti čia palaikyti tvarką, o tam pravers sekcijos su spinta. Stenkitės vengti senų įpročių. Kuo mačiau daiktų atsinešite į namus, tuo mažiau galvos skausmo kils bandant juos harmoningai priderinti prie šio stiliaus, nesukuriant betvarkės.