Spintos išplanavimas: kaip įsirengti patogią erdvę daiktams laikyti
Be spintų vargiai išsiverstume, o būstas būtų nukrautas visu mūsų sukauptu materialiniu turtu. Tačiau nesvarbu, kiek jų turite ir koks jų dydis, spintos išplanavimas itin reikšmingas, jei norite palaikyti tvarką ne tik namuose, bet ir joje. Tam, kad spintos vidaus išplanavimas būtų patogus ir čia tilptų reikiami daiktai, verta atsižvelgti į kelis naudingus patarimus.
Suskirstykite daiktus ir drabužius į dažniau ir rečiau naudojamus
Idealiu atveju, jūsų spinta turėtų būti suskirstyta į tris dalis: apatinę, vidurinę ir viršutinę. Viršutinėse lentynose patariama laikyti rečiau naudojamus ir sezoninius drabužius: paltus, striukes, avalynę. Taip pat čia galima laikyti patalynės užvalkalų komplektus, antklodes, pagalves ir panašiai.
Vidurinę erdvę paskirkite tik kasdien naudojamiems, būtiniausiems reikmenims ir drabužių aksesuarams. Iš šios vietos juos pasigriebti lengviausia, ypač, jei skubate ir norite lengvai surasti daiktą, negaišdami tam daug laiko. Čia taip pat pasiplanuokite vietą apatiniams drabužiams, kojinėms, kaklaraiščiams. Apatinė šio baldo dalis turėtų būti naudojama avalynei arba namų priežiūros priemonėms, tokioms kaip lygintuvas, dulkių siurblys, laikyti.
Apačioje įrenkite lentynas ar stalčius batams
Patogus spintos išplanavimas taip pat apima ir vietą visiems jūsų nesezoniniams batams. Nesumeskite avalynės į spintos apačią – taip tik kursite čia betvarkę ir nerasite reikiamos poros batelių ar sandalų, kai jų tikrai prireiks. Verčiau apsvarstykite galimybę įmontuoti vieną ar dvi lentynas ar stalčius. Taip pat suskirstykite juos pagal sezoną ir sudėkite į atitinkamas vietas.
Kai renkatės iš mūsų asortimente esančių miegamojo spintų modelių, atkreipkite dėmesį į tai, kad spintos vidaus išplanavimas neretai apima ir papildomų stalčių, lentynų parinktis.
Įsigykite dėžučių smulkmenoms
Kartais namuose yra daiktų, kuriems tiesiog sunku surasti tinkamą vietą ir jie gražiai netelpa ant lentynos. Sporto reikmenys, plaukų džiovintuvai, aksesuarai ir panašūs daiktai gal ir neturi aiškiai paskirtos vietos, tačiau jie puikiai tilps dėžutėse.
Įprastas spintos išplanavimas neapsieina be šių priemonių, visgi tikrai galima rasti žavių variantų įsigyti atskirai. Jei tai daiktai, kuriuos naudojate dažniau, drąsiai statykite dėžes į vidurinę spintos dalį. Jos taip pat pravers įrenginėjant spintą vaikui – jose galite laikyti vystyklus, žaislus ir rankšluostukus.
Įmontuokite papildomus strypus
Jei spinta naudojasi visa šeima arba turite gausybę drabužių, taip pat rekomenduojamas spintos vidaus išplanavimas, kai įrengiamas daugiau nei viena horizontali kabykla. Žinoma, papildomus strypus galite įmontuoti ir patys.
Taip ne tik maksimaliai išnaudosite likusią laisvą erdvę, bet ir suteiksite sau daugiau laisvės drabužiams susidėlioti. Marškinėliai, palaidinės, sijonai, megztukai gali būti kabinami ant žemesnės, o švarkai, kelnės, suknelės, šiltesni apdarai – ant aukštesnės kabyklos.
Tam, kad naujas spintos planas liktų patogus dar ilgai, svarbu palaikyti čia tvarką. Įpratinkite save drabužius, priemones, batus dėti atgal į jiems paskirtą vietą ir reguliariai tvarkykite, peržiūrėkite joje esančius daiktus. Taip pat patariama atsikratyti daiktais, kurių jau nenaudojate daugiau nei 6 mėnesius – taip atlaisvinsite vietą būtiniems reikmenims.