Virtuvės baldų priežiūra: trumpa atmintinė
Virtuvė yra viena svarbiausių namų erdvių – čia kasdien praleidžiama nemažai laiko. Tam, kad joje būtų patogu ruošti maistą ir su šeima susėsti prie vakarienės stalo, reikia pasirūpinti ne tik būtiniausiais virtuvės baldais, ergonomišku jų išdėstymu, bet ir patikima baldų priežiūra. Ne paslaptis, kad gaminant susidaro nemaži temperatūrų pokyčiai, formuojasi garai ir drėgmė, o ant paviršių neretai patenka riebalų ar maisto likučių. Visa tai reiškia, kad tiek virtuvės spintelės, tiek kiti baldai reikalauja kruopščios priežiūros. Pateiksime keletą patarimų, kurie padės lengviau prižiūrėti šią erdvę, išlaikyti ją tvarkingą, o baldus – ilgaamžius.
Pasirūpinkite tinkamu vėdinimu
Kaip jau minėjome, drėgmė yra vienas labiausiai virtuvės baldams kenkiančių veiksnių. Ypač svarbu pasirūpinti, kad iš virtuvės būtų pašalinti vandens garai, kurie ilgainiui gali pakenkti baldų estetikai ir tvirtumui. Dėl šios priežasties vertėtų užtikrinti gerą patalpos vėdinimą valgio gaminimo metu: praverti langus, orlaides ar įrengti kokybišką garų ištraukimo sistemą. Jeigu drėgmė bus efektyviai pašalinama iš erdvės, ženkliai padidinsite šansus išlaikyti virtuvės baldų funkcionalumą ir kokybę.
Nepaklyskite valymo priemonių įvairovėje
Jei įsigysite netinkamas valymo priemones, virtuvės spintelės veikiausiai netviskės švara. Be to, jeigu valiklių sudėtyje yra stiprių chemikalų, pastarieji gali pažeisti baldų paviršių. Juk baldai – investicija į ateitį, kuri dažnai būna nepigi, todėl norima juos išsaugoti kiek įmanoma ilgiau. Atminkite, jog įvairių medžiagų paviršiams pritaikyti skirtingų veikliųjų medžiagų turintys valikliai. Rinkdamiesi įsitikinkite, jog norima priemonė pritaikyta tiems paviršiams, kuriuos valysite. Vadovaukitės šiais kriterijais:
- rinkitės specialiai baldų priežiūrai skirtas priemones – venkite universalių ar kitai paskirčiai naudojamų valiklių;
- valydami paviršius naudokite tik minkštas kempinėles ar švelnias, švarias šluostes;
- neapleiskite nešvarumų: stenkitės juos pašalinti iškart, kai jie atsiranda;
- nepalikite paviršių drėgnų, po valymo juos kruopščiai nusausinkite.
Ypatingą dėmesį skirkite mediniams baldams: virtuvės spintelės, ar stalo paviršius gali būti lengvai pažeistas neatsargiai valant ar gaminant maistą. Jei nepasitikite specializuotais valikliais, galite rinktis išbandytus ir veiksmingus būdus, panaudodami buityje lengvai randamas priemones: baltąjį actą, valgomąją sodą, indų ploviklį. Šviežias riebalų dėmes pašalinti taip pat padės druska, kuri, užberta ant dėmės, sugers didžiąją dalį nešvarumų.
Virtuvės prietaisų naudojimo subtilybės
Žalos virtuvės baldams gali pridaryti ir įvairūs virtuvės prietaisai bei neatsargiai padėti karšti indai. Pavyzdžiui, virdulys ar kavos aparatas, padėtas po sieninėmis spintelėmis, gali joms pakenkti išskiriamais garais, todėl vertėtų šiuos prietaisus įtaisyti taip, kad virš jų nebūtų kitų baldų. Taip virtuvės spintelės išliks puikios būklės ilgesnį laiką. Jeigu naudojatės į virtuvės komplektą įmontuojama orkaite, vis atkreipkite dėmesį į jos durelių temperatūrą: nesandarios durelės praleis daugiau karščio nei turėtų, o tai gali turėti neigiamą poveikį baldams.
Tam, kad karšti indai nepažeistų baldų paviršiaus, įsigykite karščiui atsparius padėklus, kurie gali varijuoti tiek dydžiu, tiek formomis ir estetika. Taip pat nepjaustykite maisto ant stalviršio – šiai paskirčiai naudokite lenteles. Suraižytą paviršių atnaujinti bus labai sunku ar net neįmanoma.
Virtuvės baldai yra neatsiejama šios erdvės estetikos ir patogumo dalis. Tam, kad galėtumėte jų teikiama nauda džiaugtis kiek įmanoma ilgiau, pasinaudokite šiais patarimais, ir baldų priežiūra nesukels daug rūpesčių.