Virtuvės baldų projektavimas: ką žinoti?
Projektuojant šiuolaikinius namus, svarbu kuo praktiškiau išnaudoti visas namų erdves. Ne išimtis ir virtuvė – šioje namų zonoje verda kone daugiausia veiksmo, todėl ypač svarbus ne tik stilius, bet ir funkcionalumas. Akivaizdu, jog virtuvės baldų projektavimas yra atsakingas darbas. Atsižvelgdami į tai, dalinamės 5 svarbiausiais projektavimo žingsniais, kurie pravers kiekvienam planuojančiam kurti ar atnaujinti erdvę.
Idealus projektas – kokia šiandienos siekiamybė?
Kiekvieno mūsų vizija yra skirtinga. Kalbant apie virtuvę, yra kelios sąlygos, kurios būdingos daugeliui. Galima įvardinti 3 esminius šiuolaikinės maisto gaminimo zonos kriterijus:
- funkcionalumas;
- išmanus dizainas;
- unikalus stilius.
Visi virtuvės baldai turi turėti aiškią paskirtį, tik tokiu būdu galima maksimaliai išnaudoti patalpą. Verta pagalvoti apie naujausias technologijas, kurios leistų patogiai ir greitai judėti intensyvioje zonoje. Be garso užsidarantys stalčiai, spintelės ir išvažiuojamos daiktų sandėliavimo lentynos užtikrins maksimalų praktiškumą.
Svarbiausias žingsnis – aiškus biudžetas
Virtuvės baldų projektavimas yra įdomus, tačiau dažnai nelengvas procesas. Ypač, jei tai darome pirmą kartą. Jeigu norite įrengti svajonių virtuvę arba pastebėjote, kad laikas ją atnaujinti, pirmasis žingsnis, kurį turėtumėte apgalvoti – biudžeto ribos. Turėdami aiškų biudžeto planą, žinosite, kam galite išleisti daugiau, o kam – mažiau. Taip pat bus lengviau atskirti, kurios detalės bei procesai yra:
- prioritetas;
- papildomi elementai / darbai.
Planuotis biudžetą gali būti sudėtinga, nes tam reikia laiko. Pagal patalpos įrengimo ar atnaujinimo darbus, atitinkamai skirsis biudžeto suma. Tačiau būtinai apgalvokite, kiek galėtumėte viršyti biudžetą, jei atsirastų nenumatytų išlaidų. Ilgalaikės renovacijos gali dažnai pareikalauti netikėtų išlaidų, tad patariama viskam būti pasiruošus iš anksto.
Biudžetas, taip pat priklauso nuo to, ar kreipsitės į savo srities profesionalus ar, kiek įmanoma, stengsitės savarankiškai atnaujinti virtuvę. Profesionalų paslaugos gali kainuoti šiek tiek brangiau, tačiau kokybiškai suprojektuota ir sumontuota virtuvė ilgiau išlaikys savo prekinę išvaizdą ir stabilią konstrukciją. Apsvarstę visus su finansais susijusius klausimus, galite pereiti prie erdvės planavimo.
Praktiškas virtuvės baldų projektavimas – 5 svarbiausi aspektai
Kaip jau minėjome, kiekvienas stiliaus eksperimentus ir įgyvendinimo sprendimus matome skirtingai. Tačiau galioja tam tikri universalūs principai, kurie yra kertiniai šios erdvės kūrimo procesui. Žemiau pateikiame 5 svarbiausius aspektus, į kurios siūlome atkreipti dėmesį kiekvienam, norinčiam mėgautis ne tik funkcionalia, bet ir stilinga maisto gaminimo zona.
1. Poreikiai ir prioritetai
Idealus gaminimo zonos projektas reiškia, kad šis turi atitikti gyventojų asmeninius poreikius, kasdienius įpročius. Visai nesvarbu, kas šiandienos interjero dizaino padangėje „ant bangos”, turite nusistatyti savo prioritetus. Tai leis suvokti, ko tiksliai reikia – ar tai nestandartinių baldų projektavimo, o galbūt galite pasirinkti pilnus, „BaldaiPL“ matomus virtuvinius komplektus bei kitus baldus.
Norėdami atnaujinti intensyvaus judėjimo erdvę, išanalizuokite, kas šiuo metu joje yra ir ko trūksta. Siūlome susidaryti aiškų būtiniausių daiktų sąrašą ir tuomet – ne pirmo būtinumo elementus. Sąrašas leis išvengti neapgalvotų pirkinių ir išlaikyti „lengvumą“. Šį žingsnį patariama atlikti dar prieš kreipiantis į interjero dizainerį ar perkant baldus.
2. Zonos ir jų organizavimas
Kalbant apie erdves, zonų kūrimas neretai tampa tikru iššūkiu. Tampa neaišku, kiek erdvės skirti darbui, kiek būtinai įrangai, svarbiausiems daiktams ar stiliaus detalėms bei kaip visa tai apjungti į vieną harmoningą visumą. Čia kalbama ne tik apie virtuvės komplekto stalviršio darbo zoną, kur ruošiame maistą, bet ir apie bendrą vaizdą.
Turėdami prieš akis daiktų sąrašą, galite pradėti kurti realų planą – nubraižykite virtuvės zonos planą iš viršaus. Patogu objektus jame žymėti taip lyg žiūrėtumėte į juos iš viršaus. Siekiant įrengti stilingą, funkcionalią virtuvę, patariama ją skirstyti į 5 funkcines zonas:
1. maisto laikymas;
2. maisto ruošimas;
3. puodų ir keptuvių laikymas;
5. valymo priemonių sandėliavimas;
6. stalo įrankių ir indų sandėliavimas.
Skirtingas zonas išskirkite kitais raštais arba spalvomis. Natūralu, vienos zonos gali būti mažesnės, o kitos – didesnės. Viskas priklauso nuo pirmojo (būtiniausių daiktų) sąrašo. Sumaniai panaudoti baldai leis pasiekti efektyviausią rezultatą. Kruopščiai sudarytas grindų planas palengvins realų patalpos įsivaizdavimą.
3. Išdėstymas
Natūraliai pereiname prie išdėstymo aspekto dalies. Viena yra žinoti savo prioritetus, reikalingas erdvės funkcijas, kita – viską sudėlioti taip, kad pagrindinės veiksmo vietos ne tik būtų išpildytos maksimaliai ir sklandžiai papildytų viena kitą, bet dar svarbiau, netrukdytų organizuotai veikti.
Virtuvėje viskas turi būti įrengta taip, kad būtų patogu judėti gaminant maistą. Tad kone esminis projektavimo aspektas – trikampio taisyklė. Svarbu paminėti, jog šios zonos planas sudaromas dar prieš elektros ir vandentiekio instaliacijas. Vandens ir elektros įvadai įprastai įrengiami iš anksto atidžiai apgalvotose vietose, mat vėliau šias keisti sudėtinga. Atsižvelgiant į tai, nuoseklus virtuvės baldų projektavimas leis išvengti nereikalingo streso ar papildomų renovacijos darbų.
Galima sakyti, bet kurioje virtuvėje yra 3 pagrindiniai taškai:
- viryklė;
- šaldytuvas;
- kriauklė.
Šie turėtų būti išdėstyti taip, kad atstumas tarp jų būtų patogus gaminant. Patalpos plano išdėstymas trikampio principu bus paprastas, jei pagrindiniai taškai atsiras figūros viršūnėse. Judėjimui neturi trukdyti jokio kliūtys. Virtuvinės spintelės, stalas ar kėdės – idealu, jei visa tai turės savas vietas dar prieš atkeliaujant į namus. Be to, trikampio zona neturi kliudyti praėjimo į kitas namų erdves.
Baldų išdėstymui ir tai, kaip jie sukuria, skiria ar apjungia tam tikras erdves, žinoma, daug įtakos turi ir turimas plotas. Natūralu, jog vieni tam turi daugiau erdvės, o kiti – mažiau. Pritaikius kelias gudrybes, net ir kompaktišką virtuvę, galima optiškai padidinti.
4. Medžiagos
Rinkdamiesi baldus, atsakingai įvertinkite jums patinkančią medžiagą ir visas su šia susijusias smulkmenas. Tiesa, kalbant apie pastarąsias, atkreipkite dėmesį, kad virtuvėje būna daugiau drėgmės, veiksmo, tad natūraliai atsiranda daugiau netvarkos bei nešvarumų. Galvodami apie baldą, įvertinkite esmines, praktiškas medžiagų savybes:
- tvirtumas;
- lengva priežiūra;
- atsparumas išorės veiksniams.
Šiuolaikiniai baldai virtuvei neretai gaminami iš laminuotos medžio drožlių plokštės, kitaip dar vadinamos LMDP. Šios gaminiai dominuoja ir Baldaipl.lt asortimente. Ne be reikalo – LMDP yra atspari ne tik drėgmei, įbrėžimams, bet ir aukštai temperatūrai, todėl užtikrinamas jos patvarumas. Norint išlaikyti baldų ilgaamžiškumą ir nepakitusią išvaizdą, patariama tinkamai prižiūrėti paviršius. Esame sukūrę trumpą baldų priežiūros atmintinę.
5. Stilius ir spalvos
Galiausiai, visa tai, ką jau aptarėme, turi būti pavidale, atitinkančiame jūsų namų interjero stilių. Tai reiškia – tinkamos spalvos, tekstūros, formos, faktūros, dizaino sprendimai. Atsakingai įvertinkite ne tik pavienių daiktų išskirtinumą, grožį, bet ir tai, ką jie perteikia bendroje visumoje. Virtuvės pagal užsakymą, jau sudaryti komplektai ar iš dalių surenkami individualūs komplektai ir bet kurie kiti daiktai turi būti pasirenkami vadovaujantis viena pagrindine stiliaus linija.
Prieš akis turėdami daiktų sąrašą ir išsamų grindų planą, galite pasinerti į stiliaus idėjų paieškas. Čia virtuvės baldų projektavimas pereina į dizaino etapą. Kelios idėjos, leisiančios pasisemti įkvėpimo kuriant savitą projektą:
- peržiūrėkite jums patinkančios stilistikos pavyzdžius;
- patys kurkite spalvų, tekstūrų, medžiagų koliažus;
- naudokite išmaniąsias interjero dizaino kūrimo programėles.
Šiandien semtis idėjų bei eksperimentuoti galite patogiai sėdėdami namuose. Beje, „BaldaiPL“ kataloge rasite ne tik dizainerių jau sukurtus virtuvinius komplektus, bet ir šių vizualizacijas internete. Taip pat svarbu išlaikyti pasirinktą spalvų paletę.
Lygiai taip pat kaip ir kitose erdvėse, virtuvėje patariama pasirinkti 2–3 dominuojančias spalvas ir tuomet kelis papildomus atspalvius. Viena populiariausių spalvų čia – balta. Švelnūs baltos, rusvos ar medžio tonai suteikia platų pasirinkimą renkantis dekoro elementus, nes prie šių dera kitos spalvos. Be to, „lengvi“ atspalviai įneša pozityvumo, šviesos.
Žinoma, virtuvėje puikiai dera ir kitos gana populiarios spalvos, pavyzdžiui, pilka, juoda, žalia. Tamsių atspalvių baldai – viena iš šiuolaikinių namų interjero tendencijų, kuri greitai neišeis iš mados. Derinant kelias skirtingas spalvas, svarbiausia laikytis spalvų derinimo taisyklės.
Atsižvelgus į minėtus aspektus, erdvės įrengimas vyks sklandžiai, užtikrintai. Aiškus patalpos planas, apgalvotos stiliaus idėjos bei kokybiškos medžiagos užtikrins stilingą ir funkcionalią erdvę. Turėdami aiškią viziją, galėsite mėgautis patogia, praktiška maisto gaminimo bei poilsio zona.
Domina stilingas ir praktiškas virtuvės baldų projektavimas, tačiau nežinote nuo ko pradėti? Baldaipl.lt komanda pasirūpino ne tik skirtingas būsto vizijas atspindinčių gaminių įvairove, bet ir specialistais, kurie gali jums padėti. Mūsų kataloge rasite viską, ko reikia unikaliems namams kurti. Jei pritrūkote profesionalių įžvalgų, susisiekite su mumis jums patogiu būdu – telefonu, el. paštu ar žinute socialiniuose tinkluose.