Virtuvės remontas: kaip nebrangiai įsirengti

Virtuvė – patalpa, kurios remontas kainuoja kone brangiausiai. Tai lemia čia esančių baldų ir reikmenų kiekis, pasirinktos medžiagos, samdoma profesionali pagalba ir dar daug kitų faktorių, kurie visi, žinoma, kainuoja. Kaip būsto savininkas, jūs siekiate viską atlikti su kuo mažesniu biudžetu, nepaaukodami greičio, funkcionalumo, kokybiškumo bei patogumo. Gera žinia yra tai, kad virtuvės įrengimas taip brangiai jums nekainuos ir visa tai pasieksite, jei tik truputį pagudrausite. Štai keli patarimai, kuriais vadovaujantis jūsų virtuvės remontas neišeikvos daug santaupų, o galutinis rezultatas ir virtuvės baldų išdėstymas vis tiek bus žavus.
Atnaujinkite tik būtiniausius baldus
Vienas didžiausių žingsnių, itin lengvai išeikvojančių biudžetą – visiškas baldų perversmas. Norėdami išties sutaupyti, turite kritiškai įvertinti, ar tikrai jums reikia atsikratyti kiekvienu čia esančiu baldu ir jį pakeisti nauju. Jei virtuvės stalas ar kėdės vis dar patvarūs, vizualiai visiškai nenusidėvėję, juos tinka naudoti ir toliau. Tiesa, šiuo atveju likusius „sveikus“ baldus reikės kruopščiai derinti prie naujų, pakeičiančių nusidėvėjusius.
Tačiau jei virtuvės įrengimas žūtbūt reikalauja juos keisti, verčiau rinkitės virtuvės baldų komplektus. Taip nemažai sutaupysite, nes šiuo atveju nereikia kiekvieno baldo derinti bei pirkti atskirai. Tai pigesnis variantas, nei individualaus komplekto projektavimas ir į jį įeinančių virtuvės baldų įrengimas pagal užsakymą.
Laikykitės tokio paties virtuvės plano
Jei kardinaliai pakeičiamas virtuvės baldų išdėstymas, taip pat išeikvojama didelė dalis biudžeto, tad pabrangsta virtuvės remontas. Pavyzdžiui, kriauklės ar indaplovės perkėlimas reiškia, kad reikia samdyti santechnikus. Jie turės pramušti skylutes jūsų sienose, kad nutiestų naujus vamzdžius, o tai reiškia papildomas išlaidas ne tik už darbą, bet ir medžiagas.
Išlaikyti jūsų virtuvės esamą planą, atnaujinant tik kelis elementus, yra nepaprastai ekonomiškai efektyvu. Taip jums nereikės papildomų santechnikos ar elektros darbų, tad papildomų specialių virtuvės baldų įrengimas jums beveik nieko nekainuos. Taip pat rekomenduojama nekeisti grindų dangos, nes net ir su senu variantu vis tiek galite pasiekti visiškai naują erdvės įvaizdį ir pojūtį.
Kai kuriuos remonto darbus atlikite patys
Tam, kad virtuvės įrengimas turėtų tik geriausią rezultatą, dažniausiai skubama samdyti profesionalus, pamirštama, kad ir patys galite atlikti dalį darbų. Daugiau pasitikėkite savimi! Žinoma, jei daug neišmanote apie remontą, pagalba tikrai gali tapti būtina, bet tokius pakeitimus galite padaryti ir patys:
- Plytelių klijavimas.
- Apdaila (sienų dažymas, tapetavimas).
- Grindų įrengimas.
- Šviestuvų keitimas.
- Baldų surinkimas.
Dabar internete gausu pamokų, kuriose ne tik parodoma, kaip atlikti vieną, kitą darbą, bet kartu ir patariama visais klausimais, kuriuos apima virtuvės remontas, virtuvės baldų išdėstymas ir virtuvės baldų įrengimas. Jei planuojate daugumą darbų atlikti patys, taip pat įvertinkite laiką, kiek galite užtrukti ir ar viską spėsite atlikti iki nustatyto termino.
Nebrangiai kainuojantis virtuvės įrengimas – tikrai įmanomas. Tereikia kritiškai įvertinti visus poreikius ir galimybes. Nebūtina visiškai keisti čia nusistovėjusios tvarkos, jei ji vis dar jus tenkina, kartais užtenka atnaujinti tik kelis svarbesnius elementus.